SPEAKBERRY JOURNAL
Your language learning partner for 100 days
Mida märkmik sisaldab ja kuidas seda kasutada
Enne kui märkmiku appi võtad, mõtle ka sellele, miks sa inglise (või mõnda muud) keelt õppida tahad, kuhu tahad oma õppimisega jõuda ja kuidas võiksid sinna jõuda. Saad oma mõtted ja suuremad plaanid kirja panna näiteks märkmiku lõpus olevatele tühjadele lehtedele.
Nädala plaan – Igal „esmaspäeval“ või lihtsalt iga seitsme päeva tagant saad mõelda järgmiste päevade jaoks plaani. Nii on suurem tõenäosus nädala jooksul leida aegu, et natuke midagi lugeda, kuulata, vaadata, kirjutada. Pane kirja kas või nii palju, et mõnel päeval loed mõnda uudiskirja, mõnel päeval kuulad podcasti, mõnel päeval võib-olla ainult kirjutad päevikut. Ole realistlik ja proovi nädalasse mitte liiga palju planeerida.
Phrase of the week – Igal nädalal innustan sind ära õppima ühe huvitava ingliskeelse ütluse. Need on fraasid, mille sõnade tõlkimine ei ütle fraasi enda tähenduse kohta eriti midagi, aga leiavad tänapäeva inglise keeles kõvasti kasutust. Iga seitsmepäevase perioodi esimesel päeval kirjuta siia lahtrisse soovi korral eestikeelne tähendus või ingliskeelne selgitus. Järgmistelt päevadel leiad näitelaused fraasi kasutamise kohta. „Laupäeval“ saad kontrollida, kas see fraas on sulle meelde jäänud.
Words of the day – püüa leida iga päev mõni sõna, mis vääriks üles kirjutamist. Nii lihtne ongi
Your daily journal – võib-olla võiks see olla regulaarseim osa sinu keeleõppe teekonnal? Kirjuta, millest iganes soovid. Aga juhuks, kui ideed ei tule, on igas päevikualas ka küsimus, millele võid vastata.
Notes and thoughts – vaba teema. Kasuta pikemaks päevikupidamiseks, muude igapäevategevuste planeerimiseks või kas või unistamiseks.
Week`s review – kindlasti vaata üle nädala jooksul kogutud sõnad, vali välja mõned, mille tahaksid ära õppida ja kirjuta need nädala kokkuvõtte lehele. Eks sa vaata ise, mitu sõna tahaksid sinna lisada, aga soovitaksin nii 3-6, millele järgmisel nädalal uuesti pilk peale heita ja siis ülejärgmisel nädalal üle korrata. Ühesõnaga, need võiksid olla need sõnad, mille päriselt kasutusse võtad.
Siin võiksid mõelda ka, kas nädala algul tehtud plaan oli realistlik ja jõudsid plaanitud asju teha. Kui ei jõudnud, siis miks. Võib-olla ei olnud aega piisavalt, aga võib-olla polnud piisavalt huvitav. Mõtiskle, mida sa saaksid uuel nädalal paremini teha.
Month`s review – Nüüd on aeg veidi pikemalt tagasi mõelda. Võta selleks aega, sirvi märkmikku ja pane oma mõtted kirja ka.
KEELEÕPPEMÄRKMIK, MIS AITAB SUL HOIDA JÄRJEPIDEVUST JA VÕÕRKEELE ÕPPIMISEL PÄRISELT EDASI JÕUDA
Allolevas videos räägin, kuidas märkmikku kasutada ja kuidas täpsemalt oma õppimist planeerida.
Pikema versiooni koos küsimuste ja vastustega saadkord kuus toimuvalt veebinarilt. Järgmine veebinar toimub 3.07. Loe lähemalt siit.